A A A

Aktualności

21-23 kwietnia 2017 r.XX Sesja Wykładowa w Konopnicy

 


8-9 kwietnia 2017 r. - Piknik Naukowy w Manufakturze

 


23-25 marca 2017 r. - Ścieżka Edukacyjna 2017

 


26 lutego 2017 r. - Odbyły się pokazy podczas wydarzenie "Wyzwanie matematyczne Kings"

 


6 grudnia 2016 r. - Odbyła się VIII edycja Konkursu Mikołajkowego.

 


20-22 maja 2016 r. - Zorganizowaliśmy XIX Ogólnopolską Sesję Wykładową w Konopnicy nad Wartą.13-17 kwietnia 2016 r. - Członkowie Koła uczestniczyli w wiosennym zjeździe Sekcji Studenckiej PTChem w Białowieży.

 


21-23 kwietnia 2016 r. - Wzięliśmy udział w Ścieżce Edukacyjnej w ramach Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki.

 


17 marca 2016 r. - pokazy chemiczne w ramach Dnia Otwartego naszego Wydziału

 


16 grudnia 2015 r. - Wraz z Samorządem Studenckim naszego Wydziału zorganizowaliśmy spotkanie wigilijne, na które zostały zaproszone m.in władze Wydziału oraz honorowi członkowie Koła

 


3-4 grudnia 2015 r. - Odbywała się 7. edycja Festiwalu Kół Naukowych. Nasze Koło brało aktywny udział zarówno w przygotowaniu stoiska, jak i prezentacji doświadczeń na pokazach. Motyw przewodni naszego Wydziału związany był z chemią kryminalistyczną.

 


7 grudnia 2015 r. - Koło Naukowe 'Trotyl' organizuje VII Mikołajkowy Konkurs Chemiczny. I oraz II miejsca zajęły drużyny z Wydziału Chemii Uniwersytetu Łódzkiego, natomiast III - drużyna z Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej.

 


4 listopada 2015 r. - Odbyły się warsztaty i pokazy chemiczne dla dzieci i młodzieży jednego z łódzkich domów dziecka, zorganizowane przez sekcję eksperymentalną naszego Koła.

 


13 października 2015 r. - Odbyło się pierwsze spotkanie Koła, połączone ze spotkaniem rekrutacyjnym.

 


13-14  czerwca 2015 r. - Koło Naukowe 'Trotyl' wzięło udział w obchodach 70-lecia Politechniki Łódzkiej na rynku Manufaktury.

 


23-25 kwietnia 2015 r. - Koło Naukowe 'Trotyl' wzięło udział w Ścieżce Edukacyjnej w ramach Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki.

 


10-12 kwietnia 2015 r. - Koło Naukowe 'Trotyl' zorganizowało XVIII Ogólnopolską Sesję Wykładową w ośrodku 'Dworek' w Konopnicy, w której wzięli udział zaproszeni goście.

 


30. września 2015 r. - Odbyło się pierwsze spotkanie członków Koła w nowym roku akademickim, na którym ustalono datę i przebieg rekrutacji do Koła oraz omówiono plan działania na semestr zimowy.

 


25-27 kwietnia 2014 r. - Koło Naukowe 'Trotyl' organizuje już XVII Ogólnopolską Sesję Wykładową w ośrodku 'Dworek' w Konopnicy w której biorą udział zaproszeni goście.

 


7. grudnia 2013 r. - Koło Naukowe uczestniczyło licznie w 31. Zimowym Zjeździe Sekcji Studenckiej PTChem. Członkowie Koła współorganizowali stoiska w ramach wydarzenia odbywającego się na Wydziale Chemii Politechniki Łódzkiej oraz uczęszczali na prelekcje. Podczas zjazdu odbyła się także pierwsza sesja posterowa PTChemu. Zarejestrowało się ponad 200 uczestników, zaś komunikatów plakatowych była ponad połowa. Miło nam jest również poinformować, iż jedną z nagród wygrał poster autorstwa Piotra Surynta i Beaty Wieraszki pt. " Chromatografia metodą filtracji żelowej ".

 


6. grudnia 2013 r. - Zorganizowaliśmy już V edycję Międzywydziałowego Mikołajkowego Konkursu Chemicznego. Do konkursu przystąpiło 6 zespołów, konkurs składał się z III etapów i finału. Pierwsze miejsce zajął zespół : Adam Łuczak, Mateusz Marchel oraz Katarzyna Śniady. Drugie miejsce zajął zespół studentów z Uniwersytetu Łódzkiego : Greta Utecht, Justyna Robak, Paweł Tokarz. Wydarzenie uwieńczył pan dziekan. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

 


5. grudnia 2013 r. - Koło Naukowe Chemików Trotyl pomagało przy organizacji choinki Wydziału Chemicznego. Wraz z Samorządem Studenckim w tym roku współorganizowaliśmy wystrój choinki i udekorowaliśmy ją najchemiczniej jak tylko potrafiliśmy.

 


16. listopada 2013 r. - Zorganizowaliśmy imprezę integracyjną Koła w 8. Domu Studenckim.

 


13. listopada 2013 r. - W ramach promowania współpracy z różnymi Instytutami na Wydziale Chemicznym oraz zachęcenia głównie studentów pierwszego roku do podjęcia się pracy w postaci wolontariatu zorganizowaliśmy wycieczkę po instytucie. Członkowie Koła i rekruci z pierwszego roku studiów zostali oprowadzeni po Instytucie Polimerów i Barwników za uprzejmością  dyrektora instytutu i mgra inż. Rafała Strzelczyka, który pokazał nam laboratoria i sprzęt

z którego korzystają zarówno pracownicy jak i studenci. Studenci zostali zachęceni do podjęcia się wolontariatu oraz zapoznani po krótce z pracami badawczymi, które prowadzone są na tamtejszym instytucie i z zasadami tam panującymi.

 


10. października 2013 r. - Odbyło się się spotkanie rekrutacyjne Koła. Kandydaci złożyli deklaracje członkowskie i przedstawiali się wzajemnie opowiadając o tym co studiują i czym się interesują. Tak samo starsi członkowie Koła przedstawili się kandydatom. Przypomnieliśmy jednocześnie , że rekrutacja trwa przez cały rok zapraszając tym samym grono studentów do wstąpienia w szeregi Koła. Rekrutacja Koła cieszyła się dużym zainteresowaniem.

 


2. października 2013 r. - Odbyło się spotkanie organizacyjne członków Koła na którym ustalono datę i przebieg rekrutacji do Koła.

 


12. marca 2013 r. - Odbył się wykład Piotra Sawickiego pt. Prezentacja naukowa, dotyczący poprawnego przedstawiania wyników w postaci ustnego wystąpienia.

 


6. marca 2013 r. - Odbyło się spotkanie organizacyjne członków koła.

 


11 maja 2011r. - Sekcja Eksperymentalana przygotowała pokaz doświadczeń edukacyjnych dla studentów pierwszego roku. Odbyl się on podczas wykładu z chemii ogólnej, prowadzonego przez prof. Marka Główkę. Nasi młodsi koledzy wykazali duże zainteresowanie a sam pokaz bardzo się im spodobał :)

 


29 marca 2011r. - Sekcja Eksperymentalana zorganizowała pokazy dla uczniów 1 LO z Tomaszowa Mazowieckiego.

 


21 marca 2011r. - wycieczka Koła do zakładu farmaceutycznego "Nycomed" w Łyszkowicach.

 


9 marca 2011r. - odbył się wykład mgr Małgorzaty M. Zaitz i mgr Moniki A. Koperskiej z Uniwersytetu Jagiellońskiego pt.: „Sam królik i kapelusz nie wystarczą. Kilka słów o wyciąganiu królika.”

 


Dziekan Wydziału Chemicznego PŁ zaprasza na Wydziałowe Seminarium Naukowe, na którym prof. dr hab. inż. Zbigniew Florjańczyk Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej, wygłosi wykład, pt.:

"W co się bawić, czyli misja współczesnej chemii i technologii polimerów"

Wykład odbędzie się w poniedziałek, 15 listopada 2010r., o godzinie 12:15, w audytorium Ch-1.

 


9 czerwca 2010 r. - miał miejsce I Łódzki Festiwal Kół Naukowych, w którym Koło Chemików prezentuje swoją działalność wśród kolegów i koleżanek z różnych organizacji studenckich.

 


29 maja 2010 r. - Koło Chemików bierze udział w pokazach przygotowanych przez Koła Naukowe Politechniki na zakończenie uroczystości związanych z obchodami

65-lecia PŁ.

 


25 - 26 kwietnia 2010 r. - miał miejsce Piknik Naukowy w Manufakturze w ramach Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki, na którym Koło Chemików prezentowało serię jak zawsze interesujących i przyciagajacych tlumy doswiadczeń chemicznych.

 


16 - 18 kwietnia 2010 r. - Koło Naukowe "Trotyl" organizuje Sesję Wykładową

w Ośrodku Wypoczynkowym "Dresso" nad Zalewem Sulejowskim,  w której biorą udział zaproszeni goście.

 


7 - 11 kwietnia 2010 r. - odbył się Wiosenny Zjazd Sekcji Studenckiej Polskiego Towarzystwa Chemicznego w Górach Sowich w miejscowości Sokolec, w którym brało udział kilkunastu członków Koła Chemików.

 


25 marca 2010 r. - odbyła się kolejna wycieczka Koła Chemików - tym razem do Instytutu Energii Atomowej POLATOM w Świerku pod Warszawą.

 


11 - 13 marca 2010 r. - tradycyjnie, odbywały się Łódzkie Targi Edukacyjne w Hali EXPO, w których również tradycyjnie Koło Chemików brało udział.

 


15 - 16 stycznia 2010 r. - miały miejsce na uczelni kolejne Drzwi Otwarte PŁ, tym razem na Wydziale EEiA; Koło Chemików jak zwykle w centrum wydarzeń:)

 


14 stycznia 2010 r. - odbył się po raz pierwszy organizowany przez Koło Chemików  Wydziałowy Konkurs Chemiczny!

 


15 października 2009 r. - odbyło się Walne Zebranie oraz wybory, w których został wybrany nowy Zarząd Koła.

 


8 października 2009 r. - odbyło się spotkanie integracyjno-rekrutacyjne Koła Naukowego "Trotyl".

 


12 - 16 września 2009 r. - odbyła się na Politechnice Łódzkiej Konferencja Polskiego Towarzystwa Chemicznego, w której członkowie Koła brali czynny udział pomagając 
w organizacji, a także przedstawiając wyniki swoich indywidualnych badań.

 


22 lipca 2009 r. - członkowie Koła Chemików zorganizowali pokaz doświadczeń chemicznych dla stypendystów z Fundacji Dzieło Nowego Tysiaclecia oraz pomagali w prowadzeniu zajeć laboratoryjnych.

 


5 czerwca 2009r. -  braliśmy udział w IFE Party, promując Wydział Chemiczny poprzez przygotowanie "Baru Chemicznego"

 


3 czerwca 2009 r. - odbyła się zorganizowana przez Koło Chemików wycieczka do PKN Orlen i Ośrodka Rozwojowo-Badawczego w Płocku.

 


25 - 26 kwietnia 2009 r. - miał miejsce Piknik Naukowy w Manufakturze w ramach Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki, na którym Koło Chemików prezentowało serię jak zawsze interesujących i przyciagajacych tlumy doswiadczeń chemicznych.

 


22 - 26 kwietnia 2009 r. - odbył się Wiosenny Zjazd Sekcji Studenckiej Polskiego Towarzystwa Chemicznego w Bartkowej nad Jeziorem Rożnowskim, w którym brały udział dwie studentki Koła Chemików.

 


17 - 19 kwietnia 2009 r. - Koło Naukowe "Trotyl" organizuje Sesję Wykładową 
w Ośrodku Wypoczynkowym w "Konopnicy",  w której biorą udział zaproszeni goście.

 


6 - 8 marca 2009 r. - miały miejsce Targi Edukacyjne, w których brali udział członkowie Koła Chemików, pomagając w zorganizowaniu hawajskiego "Baru Chemicznego" :)

 


18 grudnia 2008 r. - odbyło się spotkanie wigilijne zorganizowane razem 
z Samorządem Studenckim. Mieliśmy również zaszczyt gościć m.in. Prorektora 
ds. studenckich prof. Wojciecha Wolfa oraz Panią Prodziekan ds. studenckich 
dr Agnieszkę Mrozek.

 


5 grudnia 2008 r. - miały miejsce Drzwi Otwarte Politechniki Łódzkiej. Na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywnosci przyszli potencjalni studenci mogli przejrzeć oferty poszczególnych wydziałów. Wydział Chemiczny jak zwykle wyróżniał się wśród pozostałych, organizując "Piekielne Laboratorium"...