A A A

Obecna działalność

Jesteśmy aktywnie działającą organizacją studencką, której główne cele to rozwój naukowy wszystkich członków, promocja Wydziału Chemicznego oraz gromadzenie ludzi o podobnych zainteresowaniach.


Nasz działalność polega na organizowaniu cotygodniowych spotkań, podczas których odbywają się wykłady profesorów naszej uczelni, a także samych członków Koła. Działalność tego typu cieszy się dużym entuzjazmem z obu stron. Podczas wygłaszania prezentacji studenci mogą podzielić się swoją wiedzą i zainteresowaniami oraz nabrać doświadczenia podczas publicznych wystąpień.


Kiedy tylko jest okazja i możliwość, organizujemy także pokazy ciekawych doświadczeń chemicznych, korzystając z własnego, sukcesywnie powiększającego się, zaplecza laboratoryjnego. Członkowie Koła mogą realizować swoje własne pomysły, a efekty naszej pracy są prezentowane m.in podczas różnego rodzaju imprez promocyjnych, takich jak Festiwal Nauki, Sztuki i Techniki, Drzwi Otwarte PŁ, Targi Edukacyjne, czy IFEParty.


Od kilku lat staramy się również urozmaicić zajęcia studentom naszego Wydziału, urządzając pokazy doświadczeń chemicznych na wykładach z Chemii Ogólnej i Nieorganicznej.


Co roku organizowana jest Sesja Wykładowa w Ośrodku Wypoczynkowym w Konopnicy, na którą zapraszamy profesorów i naukowców z całego kraju. Podczas tego weekendowego zjazdu również studenci mają możliwość przedstawienia swoich zainteresowań i wyników badań.


Na początku roku akademickiego odbywa się zawsze spotkanie integracyjne dla członków Koła oraz wszystkich zainteresowanych współpracą, na które serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych :)